Kanser Hastalığında Erken Tanının Önemi ve Tedavi Sürecinde Hasta ve Yakınlarının Morali ile İlgili Farkındalık Sanat Projesi
Değerli Üyemiz,

Kanser Hastalığında Erken Tanının Önemi ve Tedavi Sürecinde Hasta ve Yakınlarının Morali ile İlgili Farkındalık Sanat Projesi 05 Mart 2016 tarihinde Ankara Armada AVM’de bulunan Galeri M Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Konu ile ilgili detaylara aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği

5 Mart 2106, Cumartesi - Saat 14.00

Projenin Hikayesi: Sanatçı ressam Hikmet Çetinkaya’yı takip eden bir kanser hastası hanıma, Çetinkaya hocanın kendi resimlerinin kopyalarını yaptırarak moral vermesi, hastanın moralinin yükselmesi sonucu hayata bağlılığının gözlemlenmesi ile bunun bir sosyal proje haline getirilme fikri ortaya çıkmıştır.

Projenin Amacı: Sanat’ı kullanarak bir sosyal proje yapmak, daha çok insanı kanser hastalığı ile ilgili bilgilendirmek ve erken tanının önemini vurgulayarak farkındalık yaratmak.

Proje, Ankara’da Armada AVM’de bulunan Galeri M Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özet ve Doç. Dr. Necati Alkış, kanser hastalığında erken tanının önemini vurgulayacak bilgilendirme konuşması yaptılar. Ressam Hikmet Çetinkaya, canlı performansla resim yaptı ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği’ne bağışladı. Dernek tarafından etkinlik sırasında izleyicilere, bilgilendirme amaçlı broşür ve kataloglar dağıtıldı.