Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Avrasya Maratonu’ndaydı...

Değerli Üyemiz,

38. Avrasya Maraotonu  16 Kasım Pazar günü heyecan verici yoğunluktaki  bir katlımla yapıldı. Bizde Türk Tıbbi Onkoloji Derneği olarak,  kardeş derneklerimizden,  Türk Radyasyon Onkolojisi  Derneği, Kanserle Savaş Daire  Başkanlığı, Kanserle Dans ve diğer Hasta Dernekleriyle birlikte  halk yürüyüşünün başlamasından saatlerce öncesinde buluşma noktamızda hazır bulunduk.

Asya ile Avrupa’yı kavusturan İstanbul'umuzun incisi Boğaziçi köprüsünde muhteşem bir organizasyonla Avrasya Maratonu'na  katıldık,  Evet ama kıtalardan çok birleşen gönüller, sıkı sıkıya tutunmuş eller ve sevgiyle birbirine bakan gözler bize umut verdi. Yazılı ve sözlü basında , bilgi kirliliğinin haddinden fazla boy gösterdiği bu günlerde Türk Tıbbi Onkoloji Derneğinin ''Bilimin Dost Eli İle'' gerçek ve doğru bilgiye başvurulacak gerçek mecra olduğunu birkez daha vurgulamaya çalıştık bu maratonda... Hastalarımız,  hekimlerimiz, şifa bulmuşlarımız ve gönüllülerimizle Bogaz Köprüsünde gerćek bir sevgi mozaiği oluştuğunu gördük... Avrasya maratonu bizim icin yaptığımız işin ne denli mesuliyetli
olduğunu birkez daha  hissetmek,  umuda ve şifaya bilimin önderliğinde yol almaktı bugün... Kanseride kıtalarıda hep beraber omuz omuza aşabileceğimizi haykırdık...  Bu zorlu mücadelede  Bireysel ve toplumsal motivasyonumuza bu tarz organizasyonlar pozitif katkılar sağlarken günlük telaşlarımızdan bir an bile uzak kalabildiysek ne mutlu bize !!!

 

Dr. Özlem Sönmez