Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

SUNY ve Türk Üniversite'​lerinin Ortak Kanser Konferansı

 Değerli Üyemiz,

 

Nisan 2015 de NewYork eyaletinin başkenti Albany de  SUNY(State University of New York-New York eyaletindeki tüm devlet universitelerinin kısaltılmış ismi) ve Türk üniversitelerinin ortak katılımıyla genel bir kanser konferansı düzenlenmesi planlanıyor.(Isteyenler ayrıca 2015 de Philadelpia da yapılacak AACR a da katılabilirler) Bu kanser konferansının amacı ileride SUNY ve Türk üniversiteleri arasındaki eğitim ve araştırma işbirliğini geliştirmektir. Bu toplantıya Türk tarafından katılacak olan toplam 20 öğretim üyelerinin masraflarıyla ilgili finansal destek SUNY’ den bulunmaya calışılıyor. Şimdilik bu konferansta konusma yapmak isteyen öğretim üyeleri kendi imkanlarıyla veya kendi üniversitelerinin destekleri ile gelebilirler.  

Bu konferansta SUNY deki öğretim üyelerine konuşma yapmak isteyen diğer Türk üniversitelerinin her birinden 1-2 öğretim üyesinin isimlerini ve ekteki konferans taslağından anlatmak istedikleri konuları dernek sekreteri Guler Üyük'e  24 Şubat 2014'e kadar bildirmeleri rica olunur.


Not:
1. Bu konferasa katılmak isteyen  kanserle ilgili farklı dallardaki öğretim üyelerine de ( temel bilimler, radyasyon onkolojisi, onkoloji ile ilgilenen cerrahi bilimler ve kanser epidemiolojisi) duyurulması rica olunur.


2. Ekte konferans taslağı ve Istanbul üniversitesinden katılmak isteyen öğretim üyeleri ve anlatmak istediği konular belirtilmiştir.

Saygılarımızla,

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği

saglik/userfiles/file/SUNY-YOK%20and%20Turksih%20Universities%20joint%20Cancer%20Conference%20April%202015%20(1).docx