Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

RELAY FOR LIFE TÜRKİYE- İlk etkinlik 10-11 Ekim 2015’de Boğaziçi Üniversitesi’nde Gerçekleştirilecektir.

Değerli Üyemiz,

Dünya çapında kansere karşı farkındalığı artırmayı ve kanserle mücadele için fon sağlamayı amaçlayan, American Cancer Society (Amerikan Kanser Kurumu) tarafından yapılandırılmış bir  sosyal sorumluluk projesi olan ‘Relay For Life’ etkinliği, 10 - 11 Ekim 2015 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Şimdiye kadar 24 farklı ülkede, 4 milyondan fazla insana ulaşarak büyük bir başarıya imza atan bu etkinlik, Pembe Hanım Kanserli Hastalar ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği işbirliği ile hastalığı yenmiş kişileri ve destekçileri bir araya getirecektir

24 saat kesintisiz ve halka açık bir festival havasında düzenlenecek bu sosyal projede hastaları yakınları ve gönüllüler beraber olacaklardır. Etkinlikte kanserle mücadeleyi kazanmış tüm hastalar mücadelelerini kutlarken, kanser sebebiyle aramızdan ayrılanlar ve hala hastalıkla mücadele eden katılımcılar da çeşitli etkinliklerle anılacak ve onurlandırılacaklar.

Relay For Life etkinliğine katılmak isteyen tüm destekçiler kendi gönüllü takımlarını oluşturabilecektir. Takımlar en az iki kişi, en fazla 50 kişiden oluşabilecektir. Takımların 24 saati birlikte geçirecekleri Relay For Life Türkiye’de, etkinlik alanında yer alan parkurda yürüyüş yapılarak, “hayat ve umut için yürüyorum” mesajı verilecektir.  Türk Tıbbi Onkoloji Derneği etkinlik dâhilinde halka açık ve ücretsiz olarak kanser hakkında bilgi ve söyleşi seminerleri de düzenleyecektir.

Toplanacak bağışlardan elde edilecek gelirin, kanser hastaları ile ilgili kitap tercümesi ve basımı, İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Temel Bilim Laboratuvarlarının yenilenmesi, devlet hastanelerinde kanserli hastalar için ev gibi döşenmiş yaşam odası yapılması ve Türk Tıbbi Onkoloji Derneği araştırmalarına finans desteği verilmesi amacıyla kullanılması planlanmaktadır.

Bu önemli sosyal sorumluluk projesine dernek üyelerimizin katılımı, etkinliğin gücünü artıracaktır. 

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği