Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

Önemli Duyuru

Sayın Üyemiz,
 
Balıkesir Şehir Hastanesi?nde Tıbbi Onkoloji Uzmanı olarak görev yapmakta olan üyemiz Dr. Selçuk Ergen?in tamamen yasal haklarını kullanarak mesleğini farklı bir onkoloji merkezinde sürdürme konusundaki tercihi yerel bir basın sitesinde gerçekler çarpıtılarak, saygısızca ve onur kırıcı bir şekilde bir habere konu olmuştur. 
 
Ülkemizde yasal kurallar çerçevesinde Tıbbi Onkoloji uzmanlarının veya herhangi bir hekimin zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra mesleğini kamu veya özel sektörde sürdürmesine veya mesleğini tamamen bırakmasına engel bir durum söz konusu değildir. Bu konuda verilecek kararın belirlenmesi hekimlerin en doğal hakkıdır.
 
Üyemiz Dr. Selçuk Ergen?in mesleğini sürdürme noktasında yaptığı tercihi hekim-hasta ilişkilerini zedeleyecek şekilde haber yapan ve toplumsal barışa darbe vuran bu sorumsuz yayıncılık örneğini sergileyenleri dernek olarak hukuki zeminde takip ediyoruz ve hukuki birimimiz bu konuda gerekli girişimi yapmıştır.
 
Bu noktada Türk Tıbbi Onkoloji Derneği olarak tüm üyelerimizin hak ve hukuklarını gözetmek ve gerekli girişimlerde bulunmak üzere yanlarında olduğunu bildirir ve yaptıkları insani görevlerinde tüm olumsuzluklara rağmen başarılarının devamını dileriz.
 
Saygılarımızla,
 
Türk Tıbbi Onkoloji Derneği