Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

Mezuniyet Sonrası Güncelleme Kurslarının ilki İstanbul’da 23-24 Mart 2013’de yapıldı

 Türk Tıbbi Onkoloji Derneği' nin 2011-2012 döneminin Mezuniyet Sonrası Güncelleme Kursları'ndan ilki 23-24 Mart 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nde yapıldı. Birinci Kursun konusu Temel Onkoloji idi. Kursun 1. gününde Temel Onkoloji ile ilgili konular teorik olarak işlendi, 2. gününde pratik eğitimi yapıldı. Kursa 55'i uzman ve yandal asistanı olmak üzere öğretim üyeleri ile birlikte 70'e yakın üyemiz katıldı.

Kursun açılışında yapılan konuşmalarda Dernek Başkanımız Pınar Saip, Yönetim Kurulu Eğitim Sorumlusu Melih Cem Börüban ve Eğitim Planlama ve Organizasyon Kurulu başkanımız Yeşim Eralp kursların tüm Tıbbi Onkologların bilgilerinin güncellenmesi için öneminden ve yeni kurs programındaki değişikliklerden bahsettiler. Kursların bir kısmının ESMO ve ASCO ile ortak olarak merkezi, bir kısmının ise özellikle yeni kurulan onkoloji merkezlerinin olduğu illerde yerel olarak düzenleneceğini belirttiler. Merkezi kurslarınbazılarının olgu bazlı, bazılarının ise ' work shop' şeklinde yapılacağı belirtildi. Bunun yanında daha çok genç onkolog arkadaşımızın uluslararası önde gelen kanser merkezlerini ziyaret etmeleri için gerekli yazışmaları bizzat derneğimizin yapacağı ve bu konunun teşvik edileceği söylendi.

Mezuniyet sonrası eğitim kursları 2-3 ayda bir düzenlenmeye devam edilecek. İkinci kursun konusu ''ONKOLOJİK HASTA YÖNETİMİNDE İLAÇLAR'' olacak ve 18 Mayıs 2013 tarihinde Ankara'da yapılması planlanıyor.