Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

Meme Kanserinden Korkmuyorum, Yürüyorum!

 

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisinin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı olarak belirlenmiştir. 

 

Türkiye Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı verilerine göre en son resmi rakamlar değerlendirildiğinde bir yıl içerisinde yaklaşık 96.200 erkek ve 67.200 kadının kanser teşhisi aldığı tahmin edilmektedir. Türkiye?de yılda 163.500 civarında yeni kanser vakası teşhis edilmektedir, bu rakamın 17 bini meme kanseri olarak saptanmıştır. 

 

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür ve erken teşhisi çok önemlidir. Erken teşhis edilen meme kanserinde hem tedavi çok daha kolay hem de başarı şansı çok daha yüksektir. 

 

Meme kanserine karşı toplumda bir bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak için her yıl farklı etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Bu seneki etkinliklerden biri ?Meme kanserinden korkmuyorum. Yürüyorum!? temalı yürüyüştür. Kadıköy Belediyesi?nin de desteklediği yürüyüşe çeşitli kurum ve hastanelerin temsilcileri ve birçok hekim de katılacak. Yürüyüş 13 Ekim 2019 Pazar günü saat 10.30?da başlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir. 

 

Tarih: 13 Ekim 2019 Pazar 

Buluşma Saati: 10.00 

Yürüyüş Başlangıcı: 10.30 

Bağdat Caddesi Sahil Yolu 

Suadiye Hotel Önü