Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

İzmir'deki Güncelleme Kursumuzu Tamamladık

Derneğimizin “Mezuniyet Sonrası Güncelleme Kursları" kapsamında düzenlediği “Santral Sinir Sistemi Tümörleri ve Sarkomlar Kursu” başarıyla tamamlandı. İzmir’in Çeşme ilçesinin ev sahipliğini yaptığı 9-10 Şubat tarihlerindeki kursumuza geniş bir katılım sağlandı.

Kursun ilk günü sabah bölümünde oturum başkanlığını Dr. Serdar Turhal ile Dr. İsmail Çelik’in yaptığı 1. oturumda “SSS Tümörlerine Giriş: Patoloji, Moleküler Biyoloji ve Görüntüleme”, oturum başkanlığını Dr. Erdem Göker ile Dr. Uğur Yılmaz’ın yaptığı 2. oturumda “SSS Tümörlerinde Cerrahi Tedavi ve Radyoterapi”, oturum başkanlığını Dr. İlhan Öztop ile Dr. Ulus Ali Şanlı’nın yaptığı 3 oturumda da “SSS Tümörlerinde Sistemik Tedavi-I” konuları anlatıldı.


Kursun öğleden sonraki bölümünde ise 2 oturum gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Dr. Mehmet Alakavuklar ile Dr. Aziz Karaoğlu’nun yaptığı 4. oturumda “SSS Tümörlerinde Sistemik Tedavi-II” ardından da oturum başkanlığını Dr. Hasan Şenol Coşkun ile Dr. Sabri Barutca’nın yaptığı 5. oturumda “Sarkomlara Giriş: Epidemiyoloji, Patoloji ve Genetik” konulu sunum yapıldı.


Kursun ikinci gününde ise iki oturum gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Dr. Işıl Somalı ile Dr. Nezih Meydan’ın yaptığı 6. oturumda “Kemik ve Yumuşak Doku Sarkomlarında Tedavi”, oturum başkanlığını Dr. Gamze Göksel Öztürk ile Dr. Ahmet Alacacıoğlu’nun yaptığı kurs sonunda ise “GIST Oturumu” yapıldı.


Yapılan genel değerlendirme ve kapanış konuşmasının ardından İzmir/Çeşme’deki “Mezuniyet Sonrası Güncelleme Kursu”nu gerçekleştirmiş olduk.

Düzenlediğimiz "Santral Sinir Sistemi Tümörleri ve Sarkomlar Kursu"nun başarıyla tamamlanmasına katkı sağlayan bütün katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

YÖNETİM KURULU TOPLANDI

Son toplantısını 13 Ocak’ta İstanbul’daki dernek merkezinde yapan yönetim kurulu, bu kez “Mezuniyet Sonrası Güncelleme Kursları" vesilesiyle bulunduğu İzmir’de toplandı. Gündemdeki maddelerin ele alındığı Prof. Dr. Serdar Turhal başkanlığındaki toplantıda, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Çelik, Önceki Dönem Başkanı Prof. Dr. Mahmut Gümüş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Doç Dr. Özlem Sönmez, Doç Dr. Tarkan Yetişyiğit, Doç Dr. Lütfiye Demir, Doç Dr. Devrim Çabuk, Doç Dr. Tarık Salman ve Doç Dr. Ahmet Taner Sümbül yer aldı.