Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

İstanbul’da ‘Best of ASCO’

TTOD, ASCO tarafından lisanslı “Best of ASCO”’nun bu yıl dokuzuncusunu düzenledi; en son tanı ve tedavi yöntemlerine dair edinilen bilgileri, üyeleriyle paylaştı.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği (TTOD), 1-5 Haziran tarihlerinde ABD’nin Şikago kentinde düzenlenen, dünyanın en geniş kapsamlı onkoloji kongresi ASCO 2018’e katılımda bulunmuştu. Tüm dünyadan saygın onkoloji uzmanları ve kanser tedavisi sürecine dahil olan diğer branşlardan doktorlar ve bilim insanlarının katıldığı ASCO 2018’de tanı ve tedavi süreçlerindeki en son gelişmeler paylaşılmıştı.DOKUZUNCU KEZ BEST OF ASCO

Bu büyük kongreye Başkanımız Prof. Dr. Mahmut Gümüş dahil 100’ün üzerinde üyesiyle çıkarma yapan TTOD, Şikago dönüşü, İstanbul-Levent’te “Best Of ASCO”yu gerçekleştirdi. American Society of Clinical Oncology (ASCO) tarafından lisanslı “Best of ASCO"® 2018 İstanbul toplantısının bu yıl dokuzuncusunu düzenleyen TTOD, en son tanı ve tedavi yöntemlerine dair edindiği bilgileri üyeleriyle paylaştı.

PAYLAŞIMDA BULUNULDU

Şikago'daki birbirinden değerli araştırma, yöntem ve bilimsel gelişmeleri, ABD’deki ASCO 2018’e kongresine katılamayan meslektaşlarıyla paylaştı.

Bu etkinliğimize destek veren, başta oturum başkanları, konuşmacılar, katılımcılar, organizasyon yetkilileri ve Dernek personelimiz olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunarız.ASCO’DA TTOD RÜZGARI ESMİŞTİ

En yeni klinik kanser çalışmalarının ilk kez açıklandığı Amerikan Klinik Onkoloji Derneği (ASCO) Kongresi, bu yıl 1-5 Haziran tarihleri arasında Şikago’da gerçekleştirilmişti. 30 binden fazla bilim insanının takip ettiği kongrede, pek çok kanser türünde uygulanan yenilikçi yaklaşımlar ve tedavi olanakları anlatılmıştı. Bu büyük bilimsel buluşmaya Türk Tıbbi Onkoloji Derneği de 100’ün üzerinde üyesiyle katılım göstermişti.