Dernek Hakkında Tıbbi Onkoloji Derneği Haberler

9. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi Bilgilendirme ve Bayram Mesajı

Değerli Üyemiz,

9 . Tıbbi Onkoloji Kongremize sayılı günler kaldı. Siz değerli üyelerimizi  süreç ile ilgili bilgilendirmek istiyorum.

1 yıl önce alınan Yönetim kurulu kararı gereğince Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi bundan böyle her yıl yapılacak.

Derneğimizin öncelikli amaçlarından birisi her yıl düzenleyeceğimiz kongremize katılmak isteyen her üyemizin katılımını sağlayabilmek ve aynı zamanda Kongremizin bilimsel içeriğinin üst seviyede olmasıdır.

Bu vesileyle Kongre sekreteryasını mali ve bilimsel sekreterya olarak 2 ye ayırdım.

Bilimsel sekreterya

Prof.Dr. Faysal Dane

Prof.Dr. Meral Günaldı

Prof.Dr. Teoman Yanmaz

Doç.Dr. Şeyda Gündüz

Doç.Dr. Özlem Sönmez

Mali sekreterya

Doç.Dr. Hilmi Kodaz

Bilimsel sekreterya kongrenin bilimsel programını, konuşmacılarını, Mali sekreterya ise sponsorluk görüşmelerini ve diğer organizasyonları yapmak üzere tam yetkili olarak çalıştı. İhtiyaç duyduklarında ben de her iki sekreteryaya destek verdim.

Yoğun ve güzel bir bilimsel program hazırlayan Bilimsel sekreteryada görevli Yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum.

Kongreye sponsor bulamayan her üyemiz için derneğimizin kongre geliri azalmaktadır. Bu bilinçle üyelerimizin sponsorlu olarak kongreye katılımını sağlayabilmek için çabalarından dolayı Mali sekreteryamıza da teşekkür ediyorum.

Kongremize katılacak hekim sayısı 640 dir.

Sponsorlu :    636 Hekim

Sponsorsuz : 4 Hekim

Konuşmacı + Katılımcıların : % 99.4 ü sponsorldur.

yaptığımız sponsorluk görüşmeleri sayesinde sahadan talebi sahaya talebe çevirdik.

Katılımcıların %75 i ana kongre oteli olan Elexus otelde konaklayacaktır.

Her firmaya sponsorluk sayısına göre adil bir oranla %75 i Ana kongre otelinde %25 ' i yan otelde olacak şekilde kontenjan verdik.

Kimin nerede konaklayacağının (Staf-Hekim) kararını firmalar verecektir.

Yaklaşık 1000 kişinin katılım sağlayacağı kongremizde her katılımcıyı ana kongre otelinde ağırlamamız oda sayısından dolayı mümkün değildi. Kongreye katılacak olan üyelerimizin %90 ı ana kongre otelinde konaklayacaktır.

Yan otelde konaklamak zorunda kalacak üyelerimizden hem firmalar hem dernek olarak anlayış bekliyoruz.

Kongremizin iyi ve güzel geçmesi için büyük çaba ve emek verdik. Kıbrıs otel konsepti Antalyadan bazı farklılıklar gösteriyor. Bunu Antalya otellleri seviyesine getirebilmek için uğraşmış olsak da o seviyeye getirebilmemiz tam anlamıyla mümkün olamamış olabilir. Kongre süresince yaşanacak her türlü sorun ve aksaklık durumunda ilk olarak kongre organizasyon yetkilisine onlarla sorun çözülemez ise yönetim kurulu  üyelerimize y a da  doğrudan bana ulaşmanızı rica ediyorum.( Dr.Murat Dinçer GSM:05325060249 )

         Kongremiz Milli mücadelenin ilk adımı olan 19 Mayıs tarihi ile çakışmaktadır. Salonlara Ulu Önderimizin büyük özveri, emek, cesaret ile yazdığı destanı hatırlatacak Anafartalar, Conk Bayırı, Arı Burnu ve ilk Adım isimleri verilmiştir.19 Mayıs gecesi sosyal programda Bağımsızlık mücadelemizi, Cumhuriyet’i ve Milli mücadelemizi büyük bir coşku ile hep birlikte kutlayacağız.

Kongre oturumlarına yitirdiğimiz Tıbbi Onkologların isimlerini verilerek hatıralarımızı tazelemek için bir fırsat yaratmaya çalıştık. Kongremizde emekli olan Hocalarımıza Türk Onkolojisine   ve bizlere olan emeklerinden ötürü şükran plaketi sunacağımız bir oturum düzenledik. Tüm Hocalarımızla görüştüm sağlık durumu ve programı uygun olan hocalarımız ile Kıbrısta birlikte olacağız. Katılamayacak olan hocalarımıza Plaketlerini posta ile ulaştıracağız.Her Kongrede olduüu gibi kongre sırasında yeterlilik ve gelişim sınavımız da yapılacaktır.

Eksikliklerimizi kusurumuz olarak  görüp hoş karşılamanızı, Kongreye ciddi bütçeler ayırıp katılım sağlayan firmaların standlarını ziyaret etmenizi, özellikle Uydu sempozyumu esnasında başka bir salonda program olmadığı için uydulara tam katılım sağlamamızın gelecek yıl sponsorluk görüşmelerinde elimizi çok  güçlendireceğini tekrar hatırlatma k istiyorum.

Şimdiden hepinize sevdikleriniz ve sevenlerinizle birlikte mutlu bayramlar, Kongremize katılacak üyelerimize ayrıca hayırlı yolculuklar dilerim.

Saygılarımla.

 

                                                                                                         Dr. Murat Dinçer